Aktualności

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwaną przez sąd

Data publikacji 13.10.2021

Dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 26 -latkę, która unikała zapłacenia 200 zł grzywny za wykroczenie, którego dopuściła się w 2019 r. W związku z tym Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zamienił jej grzywnę na 4 dni aresztu. Po otrzymaniu sądowego nakazu policjanci ustalili, gdzie przebywa obwiniona. Kobieta została formalnie zatrzymana. W trakcie czynności wyraziła wolę opłacenia grzywny. Po realizacji sądowego postanowienia została zwolniona.

Wobec poszukiwanej kobiety sąd wydał orzeczenie i uznał ją winną za wykroczenie polegające na niewskazaniu na żądanie uprawnionego organu, komu powierzyła pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, którego dopuściła się w 2019 roku.

Stołeczny sąd orzekł wobec niej grzywnę w wysokości 200 zł. Jak wynikało z ustaleń, obwinionej nie nie speszyło się aby opłacić. Wobec powyższego sąd postanowił zamienić karę pieniężną ją na 4 dni aresztu. Kilka dni przed zatrzymaniem dzielnicowi otrzymali nakaz jej zatrzymania. Ustalili, że poszukiwana przebywa w jednym z mieszkań przy ulicy Wałbrzyskiej na warszawskim Mokotowie. Pojechali, więc tam około godziny 19:45 i zatrzymali ją.

W trakcie realizowania czynności kobieta oświadczyła, że ma taką ilość pieniędzy i opłaci grzywnę. Funkcjonariusze umożliwili jej realizację sądowego nakazu w urzędzie pocztowym. Po zrealizowaniu przelewu na wskazany rachunek bankowy policjanci zwolnili ją do domu.

podkom. Robert Koniuszy