Aktualności

Gościnne spotkanie z dziećmi w szkole podstawowej z Józefowie

Data publikacji 08.10.2021

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, najmłodsi uczniowie klas I i II szkoły podstawowej „Strumienie” w Józefowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującym na co dzień na warszawskim Ursynowie. Uczniowie na długo zapamiętają te zajęcia, podczas których podinsp. Andrzej Szubiczuk oraz mł. asp. Iwona Kijowska, w ciekawy sposób omówili zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na podwórku, ulicy oraz w kontaktach ze zwierzętami. Policjanci są dumni, że tym spotkaniem sprawili wiele radości dzieciom.

Prowadzący spotkanie mł. asp. Iwona Kijowska zwracała uwagę na reguły bezpieczeństwa, które należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominała zasady poruszania się po ulicy, poboczu, chodniku oraz podczas jazdy rowerem czy hulajnogą. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Omówiła sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji i jak postępować w przypadku kontaktu z agresywnymi zwierzętami. Dzieci dowiedziały się także, jak wygląda praca policjanta, czym mundurowi zajmują się na co dzień i w jakich sytuacjach należy zwracać się do nich z prośbą o pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych praktycznych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające.

Na zakończenie pan policjant przekazał pierwszoklasistom opaski odblaskowe, które będą szczególnie potrzebne w obecnych warunkach pogodowych oraz inne drobne upominki.

Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że spotkanie bardzo im się podobało.

mł.asp. Iwona Kijowska

  • Dziewczynka poznaje wyposażenie policjantka do służby. Trzyma w ręku kajdanki policyjne
    Dzieci zapoznaja się z wyposażeniem policjantów do służby
  • Policjantka rozdaje dzieciom materiały edukacyjne w ramach spotkania dotyczącego bezpieczeństwa.
    Policjantka rozdaje dzieciom broszury edukacyjne
  • Z prawej strony Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów  podinsp. Andrzej Szubiczuk. Na środku grupa dzieci z którymi policjanci prowadzili zajęcia. Z lewej strony mł.asp. Iwona Kijowska dzielnicowa z KP warszawa Ursynów i pełniąca obowiązki oficera prasowego KRP Warszawa II.
    Policjanci z uczniami ze szkoły podstawowej w Józefowie