Zapomniał, że posiada narkotyki - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Zapomniał, że posiada narkotyki

Data publikacji 23.02.2021

Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali dwóch podejrzanych o posiadanie narkotyków. 20-latek i jego o rok młodszy kolega mieli przy sobie kilka woreczków z nielegalnym suszem. Młodszy z nich początkowo twierdził, że nie ma przy sobie żadnych środków odurzających. Kiedy policjant znalazł w jego portfelu woreczek z nielegalnym suszem, ten odparł, iż zapomniał, że go ma. Przy starszym legitymowanym mężczyźnie mundurowi znaleźli sześć woreczków z marihuaną. W związku z tym obaj młodzi panowie trafili do policyjnych cel. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, za które teraz mogą zostać skazani na 3 lata więzienia.

Policjanci wylegitymowali obu mężczyzn przed godziną 21:00 przy ul. Tukana na warszawskim Ursynowie, w rejonie gdzie zdarzają się kradzieże. Z ich zachowania można było wywnioskować, że czegoś szukają. W trakcie legitymowania 20-latek był bardzo zdenerwowany. Nie potrafił w sposób racjonalny odpowiedzieć na proste pytania. Mundurowi sprawdzili ich w policyjnych systemach. Obaj nie byli nigdy wcześniej notowani. Na pytanie, czy posiadają przy sobie środki odurzające, starszy mężczyzna przyznał się, że ma kilka woreczków z marihuaną. Po czym z lewej kieszeni spodni wyjął sześć foliowych woreczków z suszem o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Badanie narkotesterem potwierdziło, że to narkotyki. Młodszy mężczyzna zapewniał wywiadowców, że nie ma przy sobie żądnych narkotyków. Szybko się okazało, że to nieprawda, ponieważ miał woreczek z zakazanym ziołem w portfelu. Tłumaczył się, że zapomniał, że ma je przy sobie.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, za które teraz mogą zostać skazani na 3 lata więzienia.

podkom. Robert Koniuszy