Aktualności

Kobieta nie wiedziała, że jej partner ma przy sobie marihuanę

Data publikacji 22.02.2021

Ursynowscy mundurowi zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze kończący interwencję w jednym z mieszkań przy ul. Koncertowej natknęli się na przejeżdżające tamtędy bmw. A aucie nie działało podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili skontrolować pojazd i poinformować kierowcę o usterce. Ten szybko ją usunął, ale był bardzo podenerwowany obecnością mundurowych. Kiedy funkcjonariusze zapytali go, dlaczego tak reaguje z kieszeni wyjął słoiczek z zielonym nielegalnym suszem i oddał policjantom. Zaskoczona sytuacją partnerka powiedziała, że nie miała pojęcia, że jej chłopak ma narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci skończyli interwencję przy ul. Koncertowej około 22.30. Wychodząc z klatki schodowej, zauważyli przejeżdżające obok bmw. Widać było, że kierowca zareagował nerwowo na widok mundurowych. Ponadto w samochodzie nie działało podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli po to, żeby powiedzieć kierowcy o usterce.

32-latek szybko zajął się usterką, którą usnął podczas kontroli. Widać było, że mężczyzna jest zdenerwowany, trzęsły mu się ręce i odpowiadał bardzo zdawkowo na pytania, twierdząc, że się spieszy. Kiedy mundurowi zapytali, co tak naprawdę jest powodem jego zachowania. Nic nie odpowiedział, tylko wyjął z kieszeni kurtki słoiczek z zielonym suszem. Po czym dodał, że to marihuana, którą ma na własny użytek.

Jego 24-letnia partnerka była tym faktem bardzo zaskoczona. Przyznała wywiadowcom, że nie miała pojęcia, że jej chłopak może mieć narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego areszty. Samochodem zajęła się jego partnerka.
Teraz podejrzany stanie przed sądem, który może go skażać nawet na 3 lata więzienia.

podkom. Robert Koniuszy/ea

  • Zdjęcie przedstawia szklany słoik z metalową zakrętką w kolorze srebrnym, w którym znajduje się zielony susz. Poniżej słoika jest położona policyjna miarka. Po lewej stronie widnieje tabliczka z nr 1 oznaczającą liczb e dowodów rzeczowych.
    Zabezpieczone przez policjantów środki odurzające
  • Po lewej stronie stoi mężczyzna ubrany na czarno. Na głowie ma czarną czapkę, na nogach sportowe buty. Po jego lewej stronie stoi umundurowany policjant. Funkcjonariusz podczas doprowadzania podejrzanego trzyma go za lewe przedramię.
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną