Aktualności

Dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 20.02.2021

Jeden z ursynowskich dzielnicowych potwierdził, że doskonała znajomość rejonu służbowego i współdziałanie z mieszkańcami ma przełożenie na skuteczną pracę wykrywczą. Idąc tropem informacji o ściganym listem gończym 41-letnim notowanym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu namierzył mieszkanie znajomego ściganego, a w nim wspólnie z mundurowymi z rewiru, zatrzymał mężczyznę. Poszukiwany został już przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe dni w ramach zasadzonej wobec niego kary pozbawienia wolności.

Nawet najlepsze techniki poszukiwawcze nie zastąpią znajomości lokalnego środowiska, które niewątpliwie posiada jeden z dzielnicowych z wydziału prewencji ursynowskiej Policji. Od kilku miesięcy policjanci poszukiwali 41-latka, za którym Prokuratura Rejonowa w Zamościu wydała list gończy oraz nakaz doprowadzenia, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Mężczyzna, chcąc uniknąć osadzenia w zakładzie karnym, opuścił swoje rodzinne strony i wyjechał do stolicy, obierając to miejsce, jako cel swojej kryjówki. Policjanci z ursynowskiego komisariatu bardzo szybko ustalili miejsca, w których może przebywać.

W szczególności przyczynił się do tego dzielnicowy z drugiego rewiru, którego dokładne rozpoznanie terenu i znajomość lokalnego środowiska miały istotny wpływ ustalenie miejsca, w którym ukrył się 41-latek. Został on namierzony w mieszkaniu należącym do jego znajomego. Mężczyzna nie krył zaskoczenia nagła wizyta funkcjonariuszy.

Najpierw trafił do policyjnego aresztu, a dzień później przewieziono go do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasadzoną karę pozbawienia wolności.

asp. Iwona Kijowska