mapa serwisu | strona główna | pełna wersja |

KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów


wersja mobilna

Komisariat Policji Warszawa Ursynów


Komisariat Policji Warszawa Ursynów

ul. Janowskiego 7
02 - 784 Warszawa

tel.: (22) 601- 69-78 (czynny całą dobę)
fax.: (22) 603-18-54
e-mail: kpursynow@policja.waw.pl

 

Kadra Kierownicza Komisariatu Policji Warszawa Ursynów:

Komendant - nadkom. Paweł Krauz

Zastępca Komendanta  - podinsp. Dariusz Zęgota

Zastępca Komendanta  - podkom. Tomasz Włodarz

 

Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu (22)603-14-11

Naczelnik Wydziału - asp. sztab. Krzysztof Serocki

Z-ca Naczelnika Wydziału - asp. sztab. Dariusz Polak

Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu (22)603-34-36

Naczelnik Wydziału - asp. sztab. Monika Pieniądz

Z-ca Naczelnika Wydziału - st.asp. Sławomir Ulanowski

Wydział Wywiadowczo-Patrolowy (22)603-14-12

Naczelnik Wydziału - podinsp. Artur Misiak

Z-ca Naczelnika - asp. sztab. Wojciech Rodzoch

Wydział Prewencji (22)603-14-00

Naczelnik Wydziału - asp. sztab. Jacek Wojtyra

Z-ca Naczelnika Wydziału - asp. sztab.Robert Zawidzki

Rejon służbowy Komisariatu Policji Warszawa Ursynów KRP Warszawa II, obejmuje powierzchnię 44,6 km2, na którym – wg danych statystycznych zamieszkuje 140 tys. osób zameldowanych na stałe. Szacuje się, iż na terenie dzielnicy zamieszkuje ponadto około 15 tys. osób, które nie figurują jako zameldowane. Należy tu także doliczyć liczbę studentów, którzy przez 10 miesięcy w roku zamieszkują w akademikach i jest to liczba ok. 15 tys. osób, oraz około 16.000 osób przyjeżdżających na egzaminy uczelniane.

Ursynów jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się części aglomeracji warszawskiej, a charakter jego zagospodarowania jest urozmaicony. We wschodniej części zwanej "Ursynowem Wysokim" w latach 70-tych rozpoczęto budowę gigantycznych osiedli - sypialni wielkiego miasta. Ograniczają je od południa malownicze tereny Lasu Kabackiego, który ma status rezerwatu krajobrazowego. Na zachodnią część dzielnicy składa się niewielki obszar handlowo-usługowo-przemysłowy oraz "Zielony Ursynów", czyli ciąg dawnych wsi położonych wzdłuż ulicy Puławskiej.

Przez wiele lat Ursynów Wysoki był przede wszystkim ogromną sypialnią, podczas gdy Zielony Ursynów nie bez racji określano jako tereny rolnicze. Istnienie w latach 1994 - 2002 samodzielnej Gminy Warszawa Ursynów dało początek procesowi przekształcania Ursynowa w miasto zapewniające wysoką jakość życia jego mieszkańców. Powstają od tego czasu nowe ulice, domy mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Zielony Ursynów przekształca się tymczasem w dzielnicę willową.

Ursynów zmienia swoje oblicze. Z ponurego blokowiska zmienia się w tętniącą życiem część dużej metropolii. Ciągle się też rozbudowuje. Około 1/4 mieszkań oddawanych w Warszawie buduje się na Ursynowie. Decyduje o tym bardzo duża jeszcze powierzchnia niezagospodarowanych dotąd terenów, atrakcyjne położenie i bardzo dobra komunikacja z centrum Warszawy, w tym jedyna w Warszawie linia metra.

Ursynów to także największy na terenie Warszawy obszar leśny. Las Kabacki zajmuje powierzchnię 920 ha i ma status dostępnego dla wszystkich rezerwatu przyrody. Dumą Ursynowa jest także zabytkowy, pochodzący z 1939 roku kompleks Torów Wyścigów Konnych, gdzie każdego roku odbywa się około 700 gonitw.

W opisie wykorzystano materiały ze stron internetowych Urzędu Dzielnicy Ursynów: www.ursynow.waw.pl

Bookmark and Share
Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Piątek, 29 kwietnia 2016, data aktualizacji serwisu: 28.04.2016 o godzinie 11:38
©2000-2016 KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów.